O nas

Auto Tuning Świat / nr 4(61) kwiecień 2005

Klub miłośników i właścicieli Opla Corsy
„Opel Corsa Fan Club” czyli w skrócie OCFC powstał 22 lutego 2004 roku na Warszawskim Bemowie z inicjatywy dwóch osób – Marcina (Goorala) i Adriana (Balu). Zrzesza posiadaczy najmniejszego modelu Opla rozsianych po najdalszych zakątkach całej Polski. Nie ważne czy posiadasz „weterana” czyli Corsę A z 1982 roku czy też nowiutką Corsę C rocznik ’05. Nie jest też ważne czy ma ona malutki silnik 1.0 czy jest to sportowa wersja GSi z jednostką 1.8 16V. Najważniejsze, że jest to Corsa!
Czemu akurat Corsa? Jest mała i zwrotna czyli idealna na miasto, jest przy tym niezawodna ale co najważniejsze jest Moja! To zdanie chyba najlepiej ilustruje pasję każdego klubowicza OCFC. Spotkasz tu ludzi takich samych jak Ty, czyli zapaleńców kochających swoje małe autka. Dowiesz się czegoś więcej o swoim pojeździe. Będziesz mógł wymienić się z innymi swoimi spostrzeżeniami na temat jego eksploatacji lub też ewentualnych modyfikacji na organizowanych co dwa tygodnie spotkaniach. W celu integracji Klubowiczów z całej Polski oprócz regionalnych „spotów” kilka razy w roku organizowane są także zloty! W najbliższym czasie (maj lub czerwiec) planowany jest już trzeci z kolei ogólnopolski zlot OCFC, który dla wygody Klubowiczów z całego kraju odbędzie się w centralnej Polsce (miejsce nie jest jeszcze dokładnie ustalone). Dla wiecznie zagonionych i zapracowanych miłośników Corsy istnieje jeszcze jedna alternatywa – forum internetowe, dzięki któremu na bieżąco możemy dowiadywać się co nowego wydarzyło się w życiu naszego klubu. Wystarczy wpisać w przeglądarkę internetową adres www.corsa.ja.pl aby poczytać o danych technicznych czy też o możliwościach tuningu Twojego małego Opla.
Chcesz zostać „Cors(i)arzem”? Odwiedź nasza stronę! Każdy posiadacz Corsy jest mile widziany! OCFC liczy już ponad 140 członków, Ty możesz być jego następnym klubowiczem!